Saaremaa Öpilasmalev „KÖIGI MALEV“ 2019

Malevasse kandideerimine toimus CV ja motivatsioonikirja alusel läbi interaktiivse veebikeskkonna ning malevasse registreerimine toimus läbi huviharidusregistri. Tööle kandideerimise protsessi oli kaasatud Töötukassa ning huvihariduse register pidi tegema vastava arenduse, et registreerimine oleks võimalik.

2019. aastal paistis Saaremaa Öpilasmalev silma sellega, et maleva meediatiim tegi lühivideod tööohutuse teemadel ja malevas pakuti esmakordselt tööd pea 100-le noorele, hõlmates kogu Saaremaad.

Sel aastal pakkusime malevlastele vabatahtlikku tööd. Tasulist tööd lihtsalt kõigile ei jagunud. Töö soovijaid oli palju rohkem kui tööandjaid. Malevase üks eesmärkidest on töökogemust saada, siis see oli hea võimalus pakkuda. Nii said vabatahtlikud samuti osa põnevatest maleva üritustest, leidsid omale uusi sõpru ja olid oma kogukonnas kasulikud. Innovaatiline oli ka pop-up artistide rühm, kes linnakohvikutele tantsulist showd pakkusid.

Kõige rohkem andis malevlastele tööd Coop Saaremaa, kokku 16 kohta erinevates kauplustes. Kõige kaugem neist oli Hellamaa Coop kauplus. Üks suurematest tööandjatest oli muidugi ka Saaremaa vald. Seal said malevlased teha põhiliselt heakorratööd – aia lippide värvimine, kalmistute koristamine, lossi vallidel riisumine jne. Suured tänud ka kõigile teistele tööandjatele: Saaremaa Viljad OÜ, kohvik Nöges, Maxima Eesti OÜ, Tepcomp, Ouman, SA Lääne-Saare hoolekanne, Sõbralt Sõbrale (EEKBL Valduste OÜ), Eralasteaed Naerusuu, Mõnus Villem, Arensburg hotell, GOSPA, Saaremaa VESKI, Visit Saaremaa turismiinfopunkt.

malev 2019

SÖM 2019 tegemiste galeriid saab vaadata SIIT