20.07.20 Esimene malevapäev 

Esimese malevapäeva kohta oli üldine arvamus, et enamjaolt läks kõik hästi. Need, kes õues töötasid, arvasid, et natukene liiga palav oli ning üks malevlane arvas ka, et sääski oli liiga palju.Üks malevlane lisas, et halvasti oli see, et peale ühisüritust polnud tahtmist enam tööle tagasi minna.  Enamik malevlastest arvas, et nad ei õppinud täna midagi uut, sest esimene päev oli pigem sisseelamiseks. Küll aga need, kes õppisid täna midagi uut, õppisid tegema asju nagu luua kasutamine, haudade korrastamine, silla värvimine, riiulite korrastamine, uute hinnasiltide trükkimine. Mitu malevlast ütles, et nad õppisid paremini värvima ning kuidas vältida kahe värvi kokku segamist värvides. Lisaks õpiti, et poodides on hea sorteerimise süsteem, koostööd teha on väga hea, üks malevlane õppis ka paremini teistega suhtlema ning asju seletama. Lasteaias töötavad malevlased õppisid, kuidas paljude lastega korraga hakkama saada. Üks malevlane õppis ka, kuidas laaduriga sõita. Nii mõnigi malevlane tõi välja, et neile väga meeldis tänane ühisüritus Kuressaare lossis. Paar malevlast leidsid ka omale uusi sõpru. 

Malevlased Coopis

Malevlased heakorratöödel

Malevlased lossis

21.07.2020 Teine malevapäev

Teise malevapäeva kohta oli ka üldine arvamus, et kõik läks hästi. Paljud isegi arvasid, et läks paremini kui eile. Täna polnud ilm ka eriti palav, nii et malevlased, kes väljas tööd tegid ei pidanud kuumuse all kannatama. Üks malevlane kurtis, et sooduste siltide väljapanemine läks halvasti, sest nad ei leidnud suuremat osa kaubast kohe üles, sest need ei olnud veel välja pandud ning tänu sellele läks aega raisku, mida oleks saanud töö tegemiseks kasutada, aga lõpuks said nad kogu kauba välja pandud ning kõik läks hästi. Üks malevlane oli ka kurb, et ei saanud oma rühmaga ühistegevusi tegema minna. Täna õpiti köögiviljade ja puuviljade välja panemist ning kaalumist, arbuusi lõikamist ja pakkimist, kaks uut mängu, 360 kraadise kaamera kasutamist, rehaga paremini töötamist. Üks malevlane õppis ka sellise õppetunni, et alati ei pruugi olla asi see, mis loodad. 

Tiimitöö test

Malevlased Karujärvel

Kolmas malevapäev 22.07

Malevlased kirjeldavad tänast päeva järgmiselt: tore, lahe, hea, teistsugune, huvitav, töökas, kiire, märg, tüütu, segan, väsitav. Vihmase ilma tõttu pidid küll osa malevlasi oma töökohta vahetama, sest paduvihma käes ei ole eriti hea tööd teha, seega viidi malevlased noortejaama, kus nad said õppida tegema erinevaid koristustöid. Enamjaolt läks malevlastel ikka kõik hästi, kuid toodi välja ka paar asja, mis ei läinud kõige paremini. Poes läks ühel malevlasel kehvemini salatite väljapanemine, sest ruumi oli vähe ja keeruline oli kaupa paigutada. Üks lasteaias töötavatest malevlastest kurtis, et kuna vihm on tema jaoks väga uinutav, siis ta oli tööl väga väsinud, küll aga õppis ta seda, kuidas väga unise ja halva tujuga tööl toime tulla ning siiski tööd hästi teha. Lisaks tegi ta päeva raskemaks see, et täna olid lapsed lasteaias natuke ülemeelikud ning vingusid, aga sellegipoolest sai ta hakkama ning arvas, et üldiselt läks hästi. Lisaks arvasid paar malevlast, et tänane ühisüritus venis natuke pikaks ning ühe pisikese arusaamatuse tõttu pidi ka bussi väga kaua ootama. Ka täna õppisid malevlased uusi oskusi. Nendeks on seinade pesemine, aegunud kaupade ära võtmine, mädanenud puuviljade välja sorteerimine, survepesuri kasutamine, õpiti ka natuke paremini koristama ning huvitavaid asju Eesti pärimuskultuuri kohta. 

Tutvustus

Malevlased ülesandeid täitmas

Mis on pärimuskultuur?

23.07 Neljas malevapäev

Tänane päev läks malevlaste sõnul kiiresti ning kõik oli tavapärane. Praeguseks on malevlased juba elanud sisse oma tööle ning teavad täpselt, mida nad tegema peavad. Aga kuna iga uus päev malevas toob endaga kaasa midagi uut ja põnevat, siis õpiti ka täna ära mõned uued tööd: rohimine ning puude lõikamine tangidega/heki pügamine. Kahjuks ei lähe alati kõigil kõik hästi ning ka täna tõid paar malevlast välja oma mured. Ühe malevlase sõnul ei läinud ta päev kõige paremini, sest ta oli päeva lõpuks väga väsinud ning ei saanud muhu õpilasmalevaga kohtuma minna. Teine malevlane arvas lihtsalt, et tänane päev ei olud nii huvitav, kui kõik ülejäänud päevad, aga ta arvab, et kõik ei saagi alati sama hea olla. See on tõsi, et iga hea päevaga kipub kaasa tulema ka mõni halb päev, aga ka iga halb päev möödub ning oodata võib jälle head. 

Malevlaste Bingo

Saaremaa vs Muhu võrkpall

Armastus ja sõprus võidavad alati!

24.07 Viies malevapäev

Kätte ongi saabunud esimese nädala lõpp malevas. Malevlaste nädal on olnud väga töökas ning nad juba põnevusega ootasid nädalavahetust. Ka viimane tööpäev sel nädalal läks enamikel malevlastel hästi, nagu tavaliselt. Kõige rohkem kurdeti küll väsimuse üle, aga õnneks on nädalavahetus nurga taga. Täna õpiti värvima, rohima, puu juuri välja kaevama, pesema, viimase minutini magama, hinnakleepse tegema ning uusi lahendusi leidma. Üks malevlane andis ka tagasisidet trenni kohta. Ta ütles, et õhtused tegevused ei vastanud ootustele. Ta lootis tiimiülesandeid (näiteks teatevõistlus) või ülesandeid kiiruse peale, kuid selle asemel saime tavalise kekatunni tuule ja vihma käes, sodi peal. Ürituse ning töö vahel oli ka üsna pikk ooteaeg. Paaril malevlasel oli ka täna ka vaba päev, kuna said eelnevatel päevadel rohkem tööd tehtud. Malevlased õppisid ka veel seda, et ei tohi vinguda selle üle, milline töö sulle antakse ning kui raske on, tuleb edasi pingutada. Selline oligi esimese nädala viimane päev malevas.

Valmis soojenduseks

Trenn käib täies hoos!

Viimased pingutused!

Malevlased kasutamas horisontaalseid töövõtteid

27.07.2020 Kuues malevapäev

Kätte on saabunud maleva teine nädal ning malevlased on juba usinasti tööle hakanud. Malevlaste sõnul läks tänane päev hästi ning mõnedel ka väsitavalt. Coopi malevlased hakkasid juba koolitarbeid riiulitele välja panema – ega see kool tulemata jää. Ühe malevlase sõnul koolitarvete väljapanemise ning kirja panemisega läks kaua aega sest nimekiri oli pikk ning riiulitel oli vähe ruumi. Mustjala malevlased on juba pool staadionit valmis saanud ning lasteaias töötavad malevlased said õpetada lapsi olema kannatlikud ning samal ajal õppida ennast kehtestama. Malevlased õppisid ka täna kuidas paremini tööriistu kasutada. Pärast pikka tööpäeva toimus malevlastel olümpia, kus nad panid proovile nii oma füüsilised võimed kui ka mälu ning koostöö võimed.Tublimatele võistkondadele oli auhinnaks sai koos purgi nutellaga. Pärast olümpiat läksid esimese rühma malevlased Kuressaare lossi lõviauku filmi vaatama. Väljavalitud filmiks sai lõvikuningas. Koos sai süüa popkorni, juua morssi ning nautida mõnusat keskkonda.

Rivistus

Tiimitöö

Malevlased lõviaugus

28.07.2020 Seitsmes malevapäev

Tänane päev oli jälle tavapärane.  Malevlased arvasid, et üldjoontes läks kõik hästi. Mõne malevlase jaoks oli tänane päev väga väsitav. Lasteaias olevat täna väga palju lapsi olnud ning meie malevlase sõnul oli neil silma peal hoidmine päris raske ja tüütu, sest lapsed muutusid ülemeelikuks. Õnneks oli malevlase sõnul see väga õpetlik kogemus. Täna käis maleva meediatiim Mihkli talumuuseumis filmimas. Juba varsti on valmimas üks põnev video, mida võite oodata. Pärast tööd toimus esimesel ja teisel rühmas koos üks põnev tegevus – SUPitamine! Aerusurf ei ole malevas uus nähtus. Täna me sõitsime koos mööda Nasva jõge, kuni jõudsime täitsa Mullutu laheni välja. Malevlased õppisid hoidma tasakaalu, mis on elus üsna vajalik oskus. Kahjuks aga kaotas nii mõnigi malevlane tasakaalu ning sai ennast karastada mõnusas jõevees. 

Nasva jõel SUPitamas

Jõudsime Mullutu laheni välja

29.07.2020 Kaheksas malevapäev

Tänane päev oli malevlaste arvates väga huvitav. Tööpäev läks malevlastel tavapäraselt – poodides pandi välja kaupa, tühjendati taaraautomaate, lõigati arbuuse, heakorratöötajad värvisid ning lasteaiatöötajad mängisid ja tegelesid lastega. Õpiti konteinereid kokku panema, vanadest plakatitest kinkekotte voltima ning huvitavaid fakte vanade eestlaste kohta. Lasteaiatöötajad õppisid, et lapsed ei räägi alati, kui neil on mure ning õpiti olema veel kannatlikum. Pärast tööpäeva toimus selline tore üritus nagu malevapulm. Saaremaa Öpilasmalevas toimub malevapulm juba teist aastat järjest. Nagu igas pulmas sai iga malevlane omale rolli. Esialgu pidi olema kaks pruuti ning kaks peigmeest, aga juhtus nii, et üks peigmees läks ära ning allesjäänud peigmees sai abielluda koguni nelja naisega, sest asenduspruutides said ka päris pruudid. Pulmatseremoonia oli täis palju nalja ning lõbusaid mänge. Õhtu lõppes tordi ja diskoga ning osa malevlastest jäi isegi Noortejaama ööbima. 

30.07.2020 Üheksas malevapäev

Kätte on saabunud juba eelviimane päev malevas. Väljas töötavatel malevlastel täna nii ei vedanud, sest ilm oli jälle vihmane. Täna malevlased rohisid, riisusid, korrastasid haudu, kohendati teede nurki, tühjendati taara automaate, pesti prügikaste, avastati uusi programme, poodides pandi välja jooke, toitu, riideid ning lõigati arbuuse, valmis ka Mihkli talumuuseumi sugupuu. Pärast tööpäeva läks grupp malevlasi Muhusse, et saada revanš eelmisel neljapäeval kaotatud võrkpalli mängu eest. Kõik läks hästi ning Saaremaa malevlased võitsid seekord mängu. 

Hommikused pannkoogid Noortejaamas

31.07.2020 Kümnes ehk viimane malevapäev

Kätte jõudiski viimane päev Saaremaa Öpilasmalevas! Malevlastel oli aeg hüvasti jätta oma töökoha ning tööandjatega ning valmistuda maleva lõpetamiseks. Lõpetamise paigaks oli Asva viikingiküla, mis oli malevlastele esialgu üllatus. Täna oli malevlaste lõunaks Hesburgeri juustuburger, friikartulid ning limonaad, mida malevlased said bussis süüa. Lõpetamine toimus koos Muhu Õpilasmalevaga. Kõigepealt toimus kontsert bändi 7PH poolt, mille nimi tegelikult tähendas 7 proovi hiljem. Bändi liikmeteks olid meie maleva juhendajad, kes esitasid mitmeid laule, kõige olulisemaks muidugi maasika klaarika. Pärast esimese bändi kuulamist said malevlased jagada end gruppideks ning võtta osa ühistegevustest. Malevlased said oma kätt proovida kirve viskamises ning vibu laskmises, lisaks said panna end proovile seiklusrajal ja tutvuda armsate loomadega. Pärast tegevusi toimus tunnistuste jagamine ning kauaoodatud õhtusöök. Kui kõhud olid täis astus lavale Renati ja Risto bänd R2NK. Malevlased said kuulata muusikat, tantsida ning tutvuda üksteisega kuni lõpuks oli pidu läbi ning aeg koju minna.